Septembra receptes / September Recipes

visgardākā ābolkūka / the most delicious apple-cake

visgardākā ābolkūka / the most delicious apple-cake

varavīksnes kūka / rainbow cake

varavīksnes kūka / rainbow cake

septembra-receptes3-3[LV]

Sveiciens oktobrī! Gribēju padalīties ar savām septembra (un arī dažām augusta) receptēm.

Septembris ir ābolu laiks un ābolus mēs patērējam tiešām daudz. Vislabāk tie garšo svaigi, bet laiku pa laikam sagribās uzcept arī kādu ābolkūku. Esmu izmēģinājusi daudzas, bet tomēr šī no Kikas virtuves pagaidām man (un ne tikai man) ir vismīļākā. Pazūd vienā paņēmienā!

Augusta beigās manai meitai bija jubileja un izdomāju, ka vēlos pārsteigt viņu ar neparastu torti. Ar varavīksnes krāsu torti.  Te var apskatīt, kāda tā izskatās. Biskvīta gatavošanai gan izmantoju šo recepti, jo tā bija vienkāršāka (izskata ziņā šī gan ir vēl neparastāka un sarežģītāka kūka).  Ebayā iegādājos dabīgās pārtikas krāsvielas. Dabīgu zilo krāsvielu ir grūti atrast, bet komplektā, ko iegādājos, tā patiešām bija. Sausā veidā tā bija koši zila, bet, kad pagatavoju biskvītu, sanāca zilganpelēka. Jaucu klāt hlorellas pulveri, lai iegūtu zaļganīgāku toni. Lai vai kā – pārsteigums izdevās pamatīgs! Kūku pārklāju ar marcipāna kārtu, lai nevar redzēt, kas “lācītim vēderā”. Kā izrādījās, ir bērni, kam negaršo marcipāns (mana meita bija teju vienīgā, kurai garšoja).

septembra-receptes1-2

Baklažānu gardums / Eggplant treat

septembra-receptes1Augustā, viens no maniem iecienītākajiem ēdieniem ir pavisam vienkāršs – sagriež baklažānu plānās ripiņās, iesmērē ar ķiploku un izkārto ripiņas uz plāts. Virsū liek plānas tomātu ripiņas, kurām uzber sāli. Tad pa virsu liek plānas mozarellas šķēlītes. Pašās beigās bazilika lapiņu.

Visu liek cepeškrāsnī uz minūtēm 15-20. Cep apmēram 180 C. Man pašai liekas, ka var norīt mēli!

Augustā, kad bija jādomā, ko iesākt ar salasītajām gailenēm un kartupeļus ar gaileņu mērci 3. dienu pēc kārtas ēst negribējās, tapa gaileņu risoto. Arī bērni atzina par labu esam! Pati gatavoju brīvi improvizējot, bet par pamatu ņemot šo recepti.

Bijām ciemos, kur tikām cienāti ar gvakamoli! Es brīnos, kā līdz šim to vēl nebiju izmēģinājusi. Tā viennozīmīgi ir kļuvusi par manu iecienītāko uzkodu. Ātri pagatavojama, sātīga, veselīga un garšīga. Un galvenais, ka bērniem arī garšo. Gvakamoles recepte

Gaileņu risoto / Chanterelle risotto

Gaileņu risoto / Chanterelle risotto

Gvakamole / Guacamole

Gvakamole / Guacamole

Es nekad nebiju ēdusi franču sīpolu zupu. Vienmēr biju lasījusi jūsmīgas atsauksmes, stāstus, filmās redzējusi, kā to bauda un slavē… Tā kā bijām iegādājušies ne to gardākos balto vīnu, sapratu, ka vienīgais variants – izmantot to kāda ēdiena pagatavošanai. Un kāpēc lai tā nebūtu franču sīpolzupa? Es virtuvē pavadīju ļoti daudz laika (šķiet, pusotru stundu!). Un ne jau pasīvi, gaidot, kad kaut kas uzvārīsies, izcepsies. Man nepārtraukti bija jāmaisa, jāgriež, jārīvē un jāgaršo. Kaut arī zupa bija tā vērta, tomēr dodu priekšroku ātrāk pagatavojamiem ēdieniem (mazu bērnu mammas sapratīs). Recepte

Franču sīpolzupa / French onion soup

Franču sīpolzupa / French onion soup

Tiramisu priekš manis nav nekas jauns, tomēr šoreiz to gatavoju pēc citas receptes. Jāsaka, ka šī patiešām bija laba recepte! Tik krēmīgu tirmaisu nebiju baudījusi (varbūt pie vainas tas, ka vīrs piešāva par 30ml saldā krējuma vairāk kā minēts receptē). Jebkurā gadījumā – bieži tādus gardumus baudīt nevar.

Mans septembra lielākais izaicinājums bija hačapuri. Uzdūros internetā gruzīnu recepšu lapai. Skatoties šo lapu neēdušai nakts vidū, siekala teju līdz grīdai nostiepās. Sapratu, ka kaut kas no tā visa man jāuzmeistaro. Kā reizi Prizmā biju iegādājusi gruzīnu sieru Suluguni. Kaut arī rauga mīklu gatavoju reizi piecos gados, jo apzinos, ka tā nav nekas labs, tomēr vēlme pagatvot hačapuri bija stiprāka. Vispirms jāsāk ar mīklas pagatvošanu (no šī daudzuma sanāks 3-4 plāceņi) un tad ar pašu hačapuri (pildījums 1 hačapuri). Tas nemaz nebija tik sarežģīti. Mazliet gan jāiemanās ar mīklas izmīcīšanu vajadzīgajā biezumā, jo iepildot pildījuma, tā vietām plīsa pušu un man bija jāliek mīklas “ielāpi”. Bet kas par garšu! Trekni jau bez gala, bet siera mīļiem patiks. Baudīt un baudīt…

Tiramisu

Tiramisu

Tika pagatavots vēl daudz dažādu ēdienu, bet to receptes internetā atrast nevaru, un daudz kas ir pašas izdomāts. Esmu slinka uz recepšu pierakstīšanu. Novēlu jums garšīgu, saulainu, krāšņu un jaunām receptēm bagātu oktobri!

 

[ENG]

Greetings in October! I wanted to share with  you some of my September (and a few August) recipes.

September is apple time and we consume them a lot. They taste best fresh, but occasionally we want to bake Apple cake. I’ve tried many, but currently this is my favorite one (and not only mine). Tart disappears in a blink of an eye!

Hačapuri / Khachapuri

Hačapuri / Khachapuri

Hačapuri / Khachapuri

Hačapuri / Khachapuri

In late August, my daughter had a birthday and I decided that I want to surprise her with an unusual cake. With a rainbow cake. Here you can see how does it look like. For Sponge preparation I used this recipe ( from appearance this is even more unusual and complicated cake), because it was easier to make than the other one. We bought natural food coloring on eBay. Natural blue colorant is hard to find, but it was in set i bought, so we got lucky. In dry state, it was a bright blue, but while making sponge layers it turned into greyish blue. Added some chlorella powder to make tone more “greener”. Either way – managed to surprise birthday girl! Cake was layered with marzipan top so that nobody could see what is inside. As it turned out, there are children who do not like marzipan (my daughter was almost the only one who liked it).

One of my favorite august dishes is quite simple – cut the eggplant into thin slices, grease with garlic and arrange slices on the baking tray. Over eggplant put a thin tomato slices with some salt. Then on top makes thin slices of mozzarella. At the very drop some basil leave. Bake in oven for 15-20 minutes at about 356 F (180 C) temperature.

In August, we needed to think what to do with picked mushrooms. And we didn’t want to eat potatoes with chanterelle sauce for 3 days in a row. Idea came to make chanterelle risotto. Also, children found it surprisingly good! I was improvising when coking this dish, but took this recipe as a base from which to start.

We went to visit our friends, where we were treated by a guacamole! I wonder why i haven’t tried this earlier. It definitely has become one of my favorite snacks. Fast preparation, nourishing, healthy and delicious. And above all, the children also likes it.

I had never eaten French onion soup. I always had read glowing reviews, stories, seen films, where it’s enjoyed and praised … As we bought some not most delicious white wine, I realized that the only option is to use it for some cooking. And why should not make French onion soup? In kitchen, I spent a lot of time (seems to be one and a half hour!). And not just passively waiting for something to boil or cook. I was continuously stirring, cutting, grating and tasting. While the soup was worth it, however I prefer to prepare the food quickly (mother of young children will understand).

Tiramisu for me is nothing new, but this time I was preparing it from a different recipe. I have to say that this was a really good recipe! So creamy tiramisu never have I enjoyed  in my life (maybe to blame the fact that the husband added about 30ml more whipping cream than stated in recipe). In any case –  you can’t enjoy often such delicacies.

My biggest challenge was in September – khachapuri. I mistakenly ran into the internet Georgian recipes page. Watching this page hungry in middle of the night, saliva almost pulled to ground. I realized that I need to make some of these recipes. At the local supermarket I bought Georgian cheese – Suluguni. Although I prepare yeast dough every five years or so, because I am aware that it is not good for health, but the desire to make hacapuri was stronger. First, start with the making of dough (this amount will make 3-4 khachapuri’s) and then with the rest of  khachapuri (filling  for 1 khachapuri). It was not very difficult. A little bit of patience as you must learn to make dough in desired thickness,  because when filling in the filling, it bursts open in few places where you have to put dough “patches”. But what about the taste! Perfection! Cheese lovers will enjoy.

There were made many more delicious dishes, but I couldn’t find recipes on the Internet, and many are self-invented. I’m too lazy to write down self-made recipe. Have a delicious, sunny, colorful and full of new recipes October!

 

 

 

Leave a Reply