“Cheese Moon” – restorāns-picērija biroju rajonā / “Cheese Moon” Restaurant-pizzeria In An Office Disctrict

Attēls ņemts no www.cheesemoon.lv

Attēls ņemts no www.cheesemoon.lv

[LV]

Kādā ziemas vakarā ar spēcīgu sniegputeni, devāmies romantiskās vakariņās uz restorānu-picēriju „Cheese Moon”. Šī ir viena no retajām ne-aizdomīgajām vietām Sarkandaugavas rajonā, precīzāk atrodas Duntes ielā 23A – biroju ēkā. Šobrīd gan viņu mājaslapa un Facebook lapa vēsta, ka „Cheese Moon” uz nenoteiktu laiku ir slēgts (un tā jau kopš 2015. g. aprīļa).CheeseMoon2

Sestdienas pievakarē restorāns ir gandrīz vai tukšs. Atmosfēra ir patīkama, mierīga ar neuzbāzīgu fona mūziku un pieklusinātu apgaismojumu. Kā radīta romantiskām vakariņām! Pēc brītiņa jūtu, ka man salst – netālu no mums darbojas sienā iestrādātais kondicionieris. Gada aukstākajā gadalaikā tas šķiet kaut kā nepiemēroti.

Gaidot ēdienus, kas sola mūs sasildīt, pasūtu svaigi spiestu burkānu sulu, jo mani mokas slāpes. Sula ir garda, bet putās ir samērā daudz burkānu biezumiņu.CheeseMoon3

Nolemjam sākt ar saldajiem ēdieniem (kā parasti), jo tas labāk iedarbojas uz gremošanas sistēmu. Vīrs izvēlas Zefīra un melleņu napoleonu ar smiltsērkšķu saldējumu (3.90 eiro), bet es – Riekstu griljāžas groziņu ar rabarberu biezpiena krēmu un ķiršu mērci (3.90 eiro). Desertus gaidām aptuveni 20 minūtes. Pirmo reizi ēdam šādus mākslas darbus. Vairāk esam tradicionālo un vienkāršo ēdienu cienītāji, bet te pirmo reizi sastopamies ar mākslinieciskiem mērču triepieniem, izkaisītām ogām un dīgstiem, kā arī filigrānām cukura sīrupa „skulptūrām”. Deserti ir gardi, bet neteiktu, ka tie ir kas sevišķs (izņemot pasniegšanas veidu). Zemenes ir cietas un bez aromāta (kā jau ziemā).

CheeseMoon4No siltajiem ēdieniem vīrs pasūta „Quattro Formaggi” jeb četru sieru picu – 30 cm pica izmaksā 7.90 eiro. Es sākotnēji vēlos nobaudīt veģetāro Sīpolu zupu ar garšaugiem, sarkanvīnu un Čederas siera-sinepju karstmaizi, bet viesmīlis paziņo, ka tā nav pieejama. Viņš apjautājas, vai es vēlējos zupu un vai veģetāru. Tieši tā! Tad viņš piedāvā otru variantu – Sēņu-mandeļu krēmzupu ar diļļu eļļu, piena putām un melnajām ķimenēm (4.40 eiro). Izklausās dikti smalki un sarežģīti, bet lai iet – jūtos pārāk pieēdusies, lai izvēlētos silto ēdienu.

Siltie ēdieni tiek pasniegti nepilnas 20 minūtes pēc desertiem. Zupa ir maiga un garšīga, bet, ja ēdienkartē nebūtu pieminēta diļļu eļļa un melnās ķimenes, tad nemaz ar nepateiktu, ka tur tādas ir. Porcija ir sātīga, un es nopriecājos, ka esmu izvēlējusies tikai zupu.

CheeseMoon5Vēlos uzslavēt picu. Varbūt nav pati izcilākā, kāda ēsta (jo pašas labākās ir ēstas, protams, tikai Itālijā), tomēr uzreiz redzams un jūtams, ka izmantoti labas kvalitātes sieri – īsts parmezāns! Šoreiz tas nav tikai nosaukumā, bet arī uz picas (atšķirība no lielākās daļas picēriju).

Runājot par ēdienkarti un piedāvājumu veģetāriešiem, no uzkodām šeit varat nobaudīt Putotu kazas siera krēmu ar viršu medus-cidoniju želeju, karamelizētu plūmi un grauzdētām linsēklām (5.90 eiro).

No salātiem iespējams izvēlēties Rāceņu, fenheļa, ābolu un biešu salātus ar ceptu mocarellas sieru, grauzdētām ķirbju sēklām un valriekstu eļļu (4.90 eiro), Cēzara salātus ar kazas sieru (6.90 eiro).CheeseMoon6

No zupām iespējams pasūtīt manas jau pieminētās divas zupas – sīpolu zupu un sēņu krēmzupu.

No pamatēdieniem, diemžēl nekā veģetāra nav. Toties no pastām varat nobaudīt Pastu ar kabačiem, pikantajām lēcām, blanšētiem tomātiem, rīvētu sieru un sviesta-baltvīna mērci (4.90 eiro).

No pelmeņiem veģetāri ir Cepti vai vārīti mūsmājas pelmeņi ar baravikām un sieru, pasniegti ar lauku krējumu un zaļumiem (6.90 eiro), kā arī pelmeņi ar biezpienu un ķiršiem (4.90 eiro).

Visbeidzot no picām droši varat izvēlēties Margherita (20cm – 4.90 eiro, 30cm – 6.50 eiro), Funghi jeb sēņu picu (20cm – 4.90 eiro, 30cm – 6.50 eiro), jau pieminēto četru sieru picu un Vegetariano (20cm – 5.40 eiro, 30cm – 6.90 eiro).

Cerēsim, ka “Cheese Moon” tomēr atsāks darboties, jo arī šim rajonam nepieciešama vieta, kurā var labi paēst, patīkamā atmosfērā. Un ieteikums ieviest pamatēdienos arī kādu veģetāro ēdienu!CheeseMoon7

[ENG]

In one snowy winter evening we went to romantic dinner at restaurant-pizzeria “Cheese Moon”. This is one of the few non-suspicious areas in Sarkandaugava district, more precisely located at office building in Duntes iela 23A . At present both their website and Facebook page says that “Cheese Moon” is closed for an indefinite period (since April 2015).

On Saturday evening the restaurant is almost empty. The atmosphere is pleasant, calm with chilly background music and exquisite lighting. Created for romantic dinners! After a while I feel that I am freezing – near us embedded in the wall is running air conditioner. On the coldest time of the year it seems somehow inappropriate.

While waiting for food, which promises us warmth, I did order freshly squeezed carrot juice because my thirst was overtaking me. The juice is delicious, but in the foam there is quite a lot of carrot pulp.

We decide to start with the desserts (as usual), because it is better for the digestive system. The husband chose Napoleon cake with marshmallows, blueberry ice cream and sea buckthorn (3.90 Euros), but I ordered Nut caramel tartlet with rhubarb and cottage cheese cream and cherry sauce (3.90 Euros). We waited 20 minutes for our desserts. For the first time we eat works of art. We are more traditional and simple food lovers, but here for the first time we faced with artistic strokes of sauces, scattered berries and sprouts, as well as sugar syrup filigree “sculptures”. Desserts were delicious, but would not say that they are exclusive (except for presentation). Strawberries are too firm and odorless (as in winter).

From hot dishes husband ordered the “Quattro formaggi” or four-cheese pizza – 30 cm pizza costs 7.90 Euros. I originally wanted to taste vegetarian Onion soup with herbs, red wine and cheddar cheese-mustard hot bread, but the waiter announces that it is unavailable. He asked if I wanted soup and a vegetarian one. Exactly! Then he offered another option – Mushroom-almond soup with dill oil, milk foam and black caraway (4.40 Euros). It sounds very finely and complicated, but I order it anyway – feel too stuffed to order main course.

Hot dishes are served in less than 20 minutes after the desserts. Soup is delicate and tasty, but if the menu would not have mentioned dill oil and black caraway, then I could not have told that soup had these ingredients. A serving is nourishing, and I feel satisfied that I have chose only soup.

I would like to praise the pizza. Maybe not the most outstanding one ever eaten (the very best of course was in Italy), but it is immediately visible and felt use of good quality cheese – a real parmesan! This time it is not only in the title but also on the pizza (the difference from most of the other pizzerias).

As for the menu and offer for vegetarians, from here you can enjoy a snack – Whipped goat cheese cream with heather honey-quince jelly, caramelized plum and roasted linseed (5.90 Euros).

You can select from the salads – Turnip, fennel, apple and beet salad with fried mozzarella cheese, roasted pumpkin seeds and walnut oil (4.90 Euros), Caesar salad with goat cheese (6.90 Euros).

From soups one can order already mentioned two soups – onion soup and mushroom soup.

Unfortunately there are no vegetarian main courses. Although there is one pasta dish – Pasta with courgettes, spicy lentils, blanched tomatoes, grated cheese and butter-white wine sauce (4.90 Euros).

Vegetarian dumplings are fried or cooked with mushrooms and cheese, served with field greens and cream (6.90 Euros), as well as dumplings with cottage cheese and cherries (4.90 Euros).

Finally, out of pizza menu vegetarians can safely choose Margherita (20cm – 4.90 euros, 30cm – 6.50 Euros), or mushroom pizza – Funghi (20cm – 4.90 Euros, 30cm – 6.50 Euros), already mentioned four cheese pizza and Vegetariano (20cm – 5.40 Euros, 30cm – 6.90 Euros).

Let’s hope that “Cheese Moon” will resume its work soon as this area needs a place where you can eat well, in a pleasant atmosphere. And the recommendation to invent a main vegetarian dish!

 

 

Leave a Reply