Pietura – “pieturas vieta” izsalkuma remdēšanai / Pietura – A Stop Where to Satisfy Your Hunger

[LV]

Vairākas „Pieturas” izkaisītas pa Rīgas centru un man sanāca apmeklēt vienu no tām – šoreiz A. Čaka ielā 54. 

Maza hipsterīga kafejnīciņa ar nelielu pusdienu piedāvājumu. Ja cilvēks ir izsalcis un tuvumā nav citas ēstuves, kurā nebūtu mazliet bail doties iekšā, tad jāprovē ir. Nopētu pieticīgo pusdienu piedāvājumu, kas uzrakstīts uz sienas, kas nokrāsota ar tāfeļkrāsu, un secinu, ka vienīgais veģetārais ēdiens šeit ir siera pankūkas. Sorry, vegāni! Aiz stikla vitrīnas arī kaut kas gozējas, bet īsti nopētīt nesanāca. Visdrīzāk kādas kūciņas, maizītes un pildītie kruasāni, kā manīts citreiz.

Atmosfēra nav romantiska, bet tīri omulīga – vietas nav daudz, bet interjers ir mājīgs. Arī par bērniem ir padomāts – gan rotaļlietas, gan bērnu krēsliņš.

Siltais ēdiens ir mazliet jāpagaida. Ierodas pankūkas ar klasisko latvisko garnējumu – gurķu ripiņām un tomātu daiviņām. Tas ir labi, ka piedomā pie svaigbarības!

Pankūkas ir gardas un šķiet nav pusfabrikāti no lielveikala – forma ir cita, mīkla ir daudz kraukšķīgāka, garšīgāka un pildījums arī bagātīgāks. Tā kā pat tik vienkāršs ēdiens kā pildītās pankūkas ar sieru šeit ir tīri baudāms. Vienīgais mīnuss – maza izvēle veģetāriešiem un nekāda izvēle vegāniem. Un tas ir būtiski!

 

[ENG]

There are several “Pietura’s” scattered around the center of Riga and this time I visited one on the A. Čaka Iela 54.

A small, hipster cafeteria with a small warm food offering. If you are hungry and there are no other diners nearby I would suggest not to be afraid and go inside. Menu is written neatly on blackboard wall besides counter. Sadly only vegetarian food I found was cheese pancakes. Sorry, Vegans! There’s also something gazing behind glass showcase, but I didn’t really have time to check them out. Most likely as usual, there were some cakes, buns and filled croissants.

The atmosphere is not romantic, but cozy -and there are not many places to sit. Cafeteria’s owners have thought about parents with kids as you can find  both toys and children’s high chair here.

For warm dishes you have to wait a bit. Pancakes are served with classical Latvian garnish – cucumber slices and tomatoes. Fresh vegetables are always nice.

Pancakes are delicious and do not seem to be bought on supermarket beforehand – shape is different, the dough is more crispy, tasty and filling is more abundant. Even a  simple dish like pancakes filled with cheese is enjoyable here. Only con is a small choice of foods for vegetarians and no choice for vegans. And that is important!

Leave a Reply